Darmowa dostawa od 200,00 zł

Utleniacze do włosów

( ilość produktów: 30 )

Co to jest utleniacz do włosów? Jak to działa?

Istnieje wiele sposobów na rozjaśnianie lub farbowanie włosów, często z wykorzystaniem oksydantów. Utleniacze do włosów to nic innego jak nadtlenek wodoru w odpowiednim stężeniu. Substancja ta jest szeroko stosowana w wielu produktach do pielęgnacji włosów. Oksydanty wchodzą w skład wielu farb do włosów sprzedawanych w drogeriach, ale są też stosowane w profesjonalnych zabiegach koloryzacji i rozjaśniania włosów. Stężenie jest różne, a właściwości zależą od tego parametru.

Rodzaje utleniaczy do włosów

Aby określić, jak dany oksydant działa na włosy, należy poznać jego stężenie. Istnieje kilka odmian utleniaczy: oksydant 3% jest utleniaczem stosowanym do delikatnej koloryzacji; oksydant 6% jest najczęściej stosowanym utleniaczem; oksydant 9% jest jeszcze silniejszym utleniaczem, który może rozjaśnić włosy o dwa lub trzy odcienie; oksydant 12% jest najsilniejszym utleniaczem i jest czasami stosowany do rozjaśniania włosów. Decyzja o tym, jaki oksydant zastosować, zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Jeśli nie jesteś pewna, użyj gotowych kolorów lub udaj się do fryzjera.

Utleniacze do włosów, jak je stosować?

Oksydant nie jest trudny do zastosowania, ale ważne jest, aby starannie wybrać rodzaj oksydantu, dobrać odpowiednie proporcje i trzymać się czasu określonego przez producenta. Przed zastosowaniem oksydantów na wszystkich włosach warto przeprowadzić test alergiczny na niepozornym obszarze włosów. Po pierwsze, utleniacze do włosów można stosować do farbowania włosów farbami drogeryjnymi. Wtedy nie trzeba się o nic martwić, wystarczy wymieszać składniki ze sobą i nałożyć na włosy. Utleniacze do włosów mogą być stosowane do profesjonalnej koloryzacji włosów (zarówno w salonach fryzjerskich, jak i w domu), wówczas należy ściśle przestrzegać proporcji, lub do ogólnego rozjaśniania za pomocą proszków lub pudrów rozjaśniających.   Utleniacze do włosów mają szerokie zastosowanie we fryzjerstwie i kosmetyce, a ich stosowanie może przynieść wiele korzyści. Skład oksydatorów do włosów jest różny i to właśnie stężenia należy szukać przy ich zakupie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 281 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-03
Sklep rewelacyjny , zamówione towary są orginalne szybka dostawa.Polecam
2024-05-03
Szybka realizacja zamówienia;) i cena niższa nawet przy 20% rabatu na Hair2go Polecam
pixel