DOSTAWA 8,99 zł z DPD Pickup!
Darmowa dostawa od 99,00 zł

Kosmetyki z filtrami SPF do ciała

( ilość produktów: 1 )

Co to jest SPF i do czego służy?

SPF to skrót od Sun Protection Factor, czyli wskaźnik ochrony przed promieniowaniem UV. Jest to współczynnik określający, jak długo dana osoba może być wystawiona na działanie promieni słonecznych po użyciu danego filtra przeciwsłonecznego, nim doświadczy poparzenia słonecznego. Kosmetyki z filtrami SPF do ciała mają istotne korzyści dla skóry, takie jak ochrona przed promieniami UV, które mogą powodować zmarszczki, utratę jędrności, jasną skórę i pigmentację. Udowodniono, że regularne stosowanie kosmetyków, które mają SPF hamują widoczne oznaki starzenia się skóry.

Dlaczego warto stosować kosmetyki z filtrami SPF do ciała?

Nasze ciała wymagają światła słonecznego do produkcji potrzebnej nam witaminy D. Jednak nawet stosunkowo niewielkie ilości (w zależności od powierzchni skóry mającej kontakt z promieniami słonecznymi) mogą zaspokoić potrzeby naszego organizmu. Słońce ma pozytywny wpływ na nasz nastrój i ducha, a ekspozycja na słońce może również pomóc w leczeniu niektórych chorób skóry (zawsze wcześniej należy skonsultować się z lekarzem). Wskazane jest więc dobrze i bezpiecznie skorzystać z tej możliwości, stosując odpowiednie Kosmetyki z filtrami SPF do ciała.

Korzyści powstające z regularnego stosowania kosmetyków z filtrami SPF do ciała

Pamiętaj, że oparzenia słoneczne zdarzają się nie tylko na plaży czy podczas wakacji. Kremy z SPF powinny być stosowane o każdej porze roku (lub przez cały rok), gdy Twoja skóra jest narażona na promieniowanie. Kosmetyki z filtrami SPF do ciała działają w celu ochrony skóry przed promieniami UV. Warto do tego dążyć każdego dnia. Jeśli masz wątpliwości, czy nakładać krem na czy pod krem przeciwsłoneczny, latem zdecyduj się na taki z SPF. Jeśli musisz użyć osobnego filtra przeciwsłonecznego, to zazwyczaj nakładaj go pod makijaż. Pocenie się może również powodować, że kosmetyki tracą swoje właściwości i nie przylegają do skóry. Dlatego warto stosować odpowiedni filtr przeciwsłoneczny w codziennej pielęgnacji skóry.

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 287 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-14
Jeżeli chodzi o obsługę sklepu nie mam zastrzeżeń, ale jeśli chodzi o firmę kurierską dostawę oceniam na minus 10. Kurier awizował moją paczkę mimo że byłam w domu. Drugiego dnia dostałam informację, że paczka będzie dostarczona w godzinach 17-19, kurier dzwonił do mnie przed planowaną godziną dostawy, poinformowałam go, że będę w domu od 17 i proszę wtedy o dostawę, niestety kurier bez uzgodnienia ze mną zostawił mi paczkę w sklepie Żabka oddalonej od mojego miejsc zamieszkania o 2 km, a w okolicy mojego miejsca zamieszkania są inne POP w sklepach Żabka.
2024-05-14
Wszystko extra przysyła expressowo
pixel